18 Ara 2020

Şehir İçi Nakliyat

Şehir İçi Nakliyat

Nakliye işi çok detaylı ve dikkatli ve özenle yapılması gereken bir iştir. Evden eve taşıma veya iş yerlerinde taşınma gibi alt kolları mevcuttur. Özellikle değerli eşyaların taşınma sırasında tatsız durumları ber taraf edilmesi için önemli püf noktaları vardır. Eşyalar değerlidir ve herhangi nakliye esnasında olumsuzluk yaşanması halinde tazmini yapılmalıdır.

Eşya Taşımanın Püf Noktaları

Evden eve taşıma işlerinde seçilen firmanın öncelikle dikkat etmesi gereken en önemli püf noktası eşyaların taşıma işlemi bitene kadar kısa süreli sigortalanmalıdır. şehir içi eşya taşıma oldukça önemli ve her iki tarafı koruyan bir durumdur. Taşınma esnasında herhangi bir durumda zarar söz konusu halinde sigorta devreye girecek ve zararı tazmin edecektir.

Nakliye Sigortası

Nakliye firmaları tarafından yapılan bu sigortanın konusu taşınacak eşyaların öncelikle keşif niteliğinde ekspertiz yapılmalıdır. Eşyaların alınacak evin genel durumu ile yeni eve veya ofisin mevcut durumunu keşif konusu olmalıdır. Taşınacak eşyaların şehir içi nakliye konusu olacak şekilde eşyaların değerine göre bir değer oluşturulmalı ve bu değer karşılığında oluşabilecek hasar söz konusu olduğunda tazmin edilmelidir.